Zafer Motel » Sarımsaklı

Sarımsaklı

Sarımsaklı, göz alıcı kumsalları ve deniziyle Türkiye ve dünya çapında pek çok ödüle layık görülmüş bir turizm merkezi. Yalnızca göze hitap etmeyen Sarımsaklı kumsalları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından insan sağlığı için en iyi kumlu plaj ödülüyle de taçlandırılmış bir bölge.

Uzunluğu 7 km'i aşan uzunluğuyla Sarımsaklı plajları, yaz tatilleri için müsait olduğundan beldenin nüfusu yaz aylarında katlanarak çoğalıyor. Yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Sarımsaklı, mavi bayraklı plajlarıyla beraber diğer tatil beldelerine göre daha uygun fiyat seçenekleriyle de dikkat çekiyor.

Sarımsaklı'nın merkezinde yer alan Zafer Motel, renkli mimarisi ve mavi bayraklı Sarımsaklı plajına yakınlığıyla öne çıkıyor. Sabah kahvaltıları ve akşam yemeklerinin servis edildiği tesiste, Oda kahvaltı ve yarım pansiyon seçenekleri mevcut. 

Zafer Motel'deki tatiliniz süresince Sarımsaklı plajlarının doyasıya keyfini çıkarabileceğiniz gibi çevredesindeki diğer turistik alanları da ziyaret edebilirsiniz. Ayvalık'ta denize girmek için en ideal yer olan Sarımsaklı'nın çevresinde daha çok tarihi alanlar bulunuyor. Cunda'da, taş sokaklarda, tarihi Rum evleri arasında gezebilir, Küçükköy'de geleneksel köy evlerini ve Ayvalık merkezdeki kiliseden camiye çevrilen binaları görebilirsiniz. Ek olarak etkileyici gün batımı ve ada manzaraları sunan Şeytan Sofrası da ziyaret edilmesi gereken alanlardan.